Dowodzenia i Łączności Volkswagen

Na na bazie samochodu Volkswagen stworzyliśmy niezależny węzła łączności, integrujący dostępne środki komunikacji, dzięki którym użytkownik może nawiązać i utrzymywać łączność w relacjach stałych i mobilnych. Wyposażyliśmy go między innymi w systemy łączności radiowej, telefonicznej, rejestracji treści audiowizualnych, podawania komunikatów głosowych przy pomocy nagłośnienia zewnętrznego.

Przedział dyspozytorski to stanowiska pracy dla 2 dyspozytorów.
Wejście do przedziału zapewnione zostało poprzez odsuwane drzwi boczne nadwozia. Wyposażenie to między innymi stanowiska komputerowe z monitorami, telefony , ładowarki do radiotelefonów oraz urządzenia wielofunkcyjne.
To także zestaw szaf strukturalnych przeznaczony do montażu urządzeń teleinformatycznych, paneli krosowych instalacji sieci strukturalnej, instalacji antenowych oraz instalacji energetycznej.

Przedział sprzętowy przystosowano do montażu pozostałego sprzętu, wyposażono go w zestaw półek oraz uchwytów do mocowania sprzętu. Skrytki na sprzęt i pojemniki narzędziowe oraz wyposażenie dodatkowe są umiejscowione w wolnych przestrzeniach zabudowy.  W przedziale tym znajduje się też wysuwany automatycznie maszt. Maszt wyposażono w głowicę z możliwością mocowania anten z instalacją do urządzeń radiotelefonicznych.

Galeria